Lasteaed Midrimaailm liitus Rohelise Kooli programmiga.

Meie väike eralasteaed asub Tallinnas Nõmmel looduse keskel. Lastel on parimad võimalused mängida, hoolimata vaheldusrikkast ilmast, palju värskes õhus mändide all, uurida, kogeda ja katsetada, jälgida pidevat looduse muutumist, kuulata vete vulinat, tunda aastaaegade lõhna ning rõõmustada iga uue taime tärkamise või linnu saabumise üle.

Lasteaia õuealale oleme loonud õuesõppeklassi, rajanud taimepeenrad ning meie loodusnurgas kudrutavad turteltuvid ja jalutavad kilpkonnad. Kõik need imelised võimalused ja tegemised on meie lasteaia kui ka lastehoiu laste argipäev.

rohelne kool lastehoid midrimaailm eralasteaed

 

Oleme pühendunud õppimisele läbi looduse tarkuse. Selleks, et leida veelgi enam võimalusi looduse saladuste ning uute põnevate uurimismeetodite avastamiseks ning mõttekaaslaste leidmiseks, liitusime Rohelise Kooli programmiga.

Rahvusvaheliselt on programmi nimeks Eco-schools global. Ülemaailmselt juhib programmi Foundation for Environmental Education (FEE) – valitsusväline heategevusele orienteeritud mittetulundusühing, mille eesmärgiks on keskkonnahariduse abil edendada jätkusuutlikku arengut.

FEE erinevate programmidega, sh Sinilipp ja Roheline võti, töötab organisatsioone rohkem kui 80 maalt. UNESCO tunnustab FEEd kui maailmas juhtivat organisatsiooni keskkonnahariduses ja jätkusuutlikku arengut toetava hariduse propageerijana.

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligikaudu 53 000 kooli 67 maalt.

Programmi tulemusena kasvab maailmas põlvkond põlvkonna järel keskkonnateadlikke ja emakesest Maa tõeliselt hoolivaid inimesi. See on meiegi lasteaia eesmärk – teadlikud, tundlikud ja julged lapsed, kes oskavad ja tahavad kaasa rääkida nende elu mõjutavatel keskkonnateemadel ning otsusekindlalt teha loodustsäästvaid valikuid ja tegusid iga päev.

Midrimaailma lasteaias läheneme keskkonnateadlikkuse õpetamisele läbi armastuse looduse vastu. Lapsed ootavad põnevusega rabaretki, et avastada uusi taime-, putuka- ja linnuliike ning vaadelda aastaaegade muutumist. Talvelume alt sulab iga päevaga välja üha uusi taimi ning ärkab unest putukaid.

 

rohelne kool lastehoid midrimaailm eralasteaed

 

Alles hiljaaegu oli kogu metsaalune kaetud paksu lumevaibaga millel oli näha hiire, jänese ja lindude jälgi, kes olid omale toidunatukest otsimas. Viisime lastega metsa seemneid ja köögivilja –nii kasvab empaatia kogu eluslooduse vastu.

Metsas on põnev teha ka uurimusi ja tähelepanekuid, mis annavab esimesed alged süsteemseks ja loogiliseks mõtlemiseks, ning arusaamise looduse toimimisest tervikliku ökösüsteemina.

Lapsed lähevad rõõmuga jalutuskäikudele, mis viivad kujutlusvõime kaudu muinasjuturadadele, kus on võimalus kohata nõidu, päkapikke, haldjaid või kogunisti vetevana ennast. Loodusretked pakuvad lastele lõputult liikumise- ja mängurõõmu. Peale kosutavat matka on põsed punased, meeled tasakaalus ja hing laetud metsavaikusega.

Loodus mõjub kui tervendaja, täidab hinge empaatia ja hoolivusega ning seepärast tunnemegi, et linnalasteaed Tallinnas põlise looduse keskel on haruldane rikkus!

Kõik lapsed õue ☺

 

Loe ka neid toredaid postitusi

 

OLEME KOLINUD 🙂

HEAD KÜLASTAJAD! OLEME BLOGIST ÜLE KOLINUD KINNISTESSE RÜHMAPÕHISTESSE FACEBOOK GRUPPIDESSE. KUI SOOVITE TEADA SAADA MEIE PÕNEVATEST TEGEMISTEST, TULE KÜLLA VÕI LIITU MEIE LASTEAIAGA 🙂  

read more

KKK

Korduma Kippuvad Küsimused

Missuguseid teenuseid pakub eralasteaed Midrimaailm?

Pakume teile väga heal tasemel eralasteaia teenust, laste päevahoiu teenust, laste õhtuhoiu teenust, erinevaid tugiteenuseid lapse arengu toetamiseks, ning laia huviringide valikut.

Kui suured on rühmad?

I sõimerühma suurus on  12 last
II sõimerühma suurus on  15 last
Lasteaiarühmade suurus on maksimaalselt 18 last

Mitu inimest töötab rühmas lastega?

Rühmad töötavad üheõpetaja süsteemiga, st õpetajal on rühmas abiks kaks assistenti.

Kas lasteaed on suvel kollektiivpuhkusel?

Lasteaial on valmisolek töötada aastaringselt.  

Missuguseid teenuseid teil veel on?

Pakume teile  heal tasemel eralasteaia teenust,  erinevaid tugiteenuseid lapse arengu toetamiseks ning  huviringide valikut.

Kas teie eralasteaial on olemas tutvumispäeva võimalus?

Peame tutvumispäeva väga oluliseks – nii saame paremini aru Teie ootustest ja lapse tegelikest vajadustest. 

Kuidas toimub lasteaiaga harjutamine?

Harjutamise plaani paneb õpetaja kokku lapsevanemaga vestluse põhjal ja seda lapsest lähtuvalt.

Missugused on teie eralasteaia õpetamispõhimõtted?

Õpetuse eesmärgiks on lapse loomuliku huvi toetamine, teadmiste hankimine ning ümbritsevast kogemuste saamine elu, looduse ja ühiskonnanähtuste kohta.Lasteaia õppekava baseerub riiklikul raamõppekaval. Lasteaed on välja töötanud lapse arengut suunava õppekava, mis vastab kaasaegse lapse arengu eeldustele.

Kas laps peab potil käima ja ise sööma?

Antud oskuste puudumine ei ole lasteaeda vastuvõtul takistuseks..

Kuidas toimub puudumiste korral tagasiarvestus?

Puudumiste korral toimub tagasiarvestus ainult toidutasu osas.