Laululoojast mitmekülgne õpetaja Sirje Luke
Eralasteaia Midrimaailm imelise muusikaõpetaja Sirje Luke sünnilinnaks on Tallinn, 42 aastat on ta aga elanud Lääne-Virumaal Kundas ja viimased 7 aastat on tema kodu Nõmmel. Ta peab ennast õnnelikuks inimeseks, sest saab teha tööd, mis talle meeldib ja vabal ajal tegeleda oma hobidega.
Õpetaja Sirje avab enda elu järgneva imelise loo kaudu ja jagab õnneliku lapse kasvamise retsepti. Ta räägib olulistest hetkedest, mis on teda kujundanud ja toonud ta tänaseks päevaks eralasteaeda Midrimaailm, kus igapäevaselt koos lastega helide võlumaailmas rännata.
Sinililled ja punutud patsid esimesele õpetajale
Sirje oli päris pisike, vaid viieaastane, kui ta hakkas õppima klaveri eriala eelklassis Kunda Laste Muusikakoolis. Sirjel avaldus varakult meloodilile ja harmooniline kuulmine. Tema esimene õpetaja tutvustas helide maailma väga mänguliselt ning äratas temas huvi muusika vastu. Ta ei mäleta küll oma esimese õpetaja nime, kuid mälestusse on jäänud hästi ilus ja pikkade juustega noor naine. Iga kord, kui isa Sirje muusikakooli viis, sai ta muusikaklassis toredaid mänge mängida ja klaveril muusikat otsida. Tunni lõpuosas punus Sirje õpetajale patsi ning kevadel korjas ta tänutäheks õpetajale sinililli. Head mälestused esimesest õpetajast on mõjutanud suuresti Sirje elukutsevalikut.
Õpetajaks kujunemise värvikirev teekond
Sirje õpetajaks kujunemise teekond on olnud väga värvikirev. Pärast keskkooli tegeles ta erinevate ametitega. Ta joonestas, õmbles, käis huviringe juhendamas ja pilli mängimas. Ta on õppinud sotsiaalhooldust ja sellel erialal ka mitu aastat töötanud. Sirje täiendas oma teadmisi Rakvere Pedagoogikakoolis, Tallinna Ülikooli Rakvere Kolledžis ning Eesti Muusika ja Teatriakadeemias. Mitmed tema tööandjad ja kolleegid on talle olnud väga heaks teejuhiks ja eeskujuks.
Väga paljud inimesed on Sirjele usaldanud oma saladusi ja elulugusid. Korra aastas vaatab ta üle oma albumi, kuhu on kogunud mälestused ja pildid. Ta mõtleb tihti nendele inimestele, kellega koos on olnud ja kes talle olulised on.
Laulude loomine ja raamatute kirjastamine
Kuigi oma olemuselt on Sirje pigem tagasihoidlik, meeldib talle riskida ja tegeleda eriliste asjadega. Ta on rahul, et on suutnud kolleegidega head koostööd teha, lastele oma mitmekülgseid kogemusi jagada ja lapsi õpetada.
Suurimaks kordaminekuks peab ta oma ettevõtte asutamist, mis on seotud laulumaterjalide ja raamatute kirjastamisega. Ta tutvustab oma loomingut ka teistele muusikaõpetajatele, rühmaõpetajatele ning teeb koolitusi üle Eesti.
Sirje on kirjutanud lasteaialaulud Tallinna Männiku Lasteaiale ja Tallinna Tammetõru Lasteaiale.
Iga laps on eriline
Sirje veendumuste kohaselt peab õpetajal olema mitmeid häid omadusi. Hea õpetaja armastab oma tööd ja lapsi, vajalikud on suhtlemisoskus, kuulamisoskus ja empaatiavõime – ilma nende oskusteta on võimatu õpetajatööd teha.
Sirje jaoks on iga laps eriline ja ainulaadne. Oluline on, et laps tahaks muusikategevusse tulla ja see aeg oleks lapse jaoks oodatud ning täis toredaid tegevusi ja mänge. Sirje võidab laste südameid rahvaloomingu ja rahvamängude ning laste lemmikute – näpu- ja käemängude kaudu. Sirje peab rütmiõpetust väga oluliseks. Sellepärast teeb ta lastega enne laulma asumist hästi palju erinevaid liikumismänge ning harjutusi kehapilli ja rütmipillidega. Tal on muusikasaalis alati mänguloomad, omavalmistatud vahendid ja pillid. Lapsed uurivad hoolega, kus elevad näpunukud, missuguses kotis on jänese porgandid ning kuidas krõbisevad lusikamarakad. Mängides on tore õppida! Sirje peab ennast väga õnnelikuks, sest enamik lapsi astub lasteaiast kooliteele lauldes ja taskud täis muusikat.
Kadunud ja leitud king
Lastega koos olles juhtub pea iga nädal midagi. Sellel suvel oli Sirje asendamas rühmaõpetajat. Eelmisel päeval oli ühel lapsel toaking kaduma läinud. Kõik teised lapsed ning õpetaja abi olid kinga otsinud, aga tulemuseta. Sirje pidas endamisi aru ja vaatas siis rühmas ringi. Silma jäi mängunurk, kus riiulis asusid moodsad käekotid tüdrukutele. Mõne aja pärast oli king ja palju muudki leitud. Laps aga sellest kingast huvitatud ei olnud – ta nimelt oligi kinga ära peitnud, kuna see talle ei meeldinud.
Üks lugu meenub Sirjele veel. Ta palus lastel joonistada jänese ja hundi. Kõik lapsed joonistasid jänese ja hundi nii, kuidas oli palutud. Kuid üks laps, kes joonistada eriti ei armastanud, jäi oma tööga viimaseks ning viis joonistuse Sirje kätte, nägu endal väga tõsine. Küsimusele, miks ta vaid hundi joonistas, vastas laps, et jänes on ikka ka, aga hundi kõhus.
Kümme korda päevas musi
Sirje teab, et õnnelikuks kasvab laps, kellel on ema ja isa, kodu ning sõbralik kasvu- ja arengukeskkond.
Laulu “Ei pärmiga, ei lärmiga” sõnade autor S. Laidla on lapse kasvamise retsepti täpselt kirja pannud ja siinkohal on paslik luuletajat tsiteerida:
Laps ei kasva lärmiga,
laps ei paisu pärmiga,
laps ei kosu koogiga
ega kokakoolajoogiga.
Lapse kasvamisretsept
hoopis selline on, et:
kümme korda päevas musi
palju paisid, kallistusi.
Rõõmusõõme sada viis
see on lapse kasvuviis.
Sirje jagab oma kogemusi ja teab, et oluline on juba väikesele lapsele sündimisest peale laulda ja laulu saatel mängida. Kõige sobivamad mängud on ikka patsutamise ja plaksutamise mängud, hüpitamise- ja rütmimängud. Erinevad häälega mänguloomad, raamatud ja lastepillid sobivad alati mängimiseks, kuulamiseks ning vaatamiseks. See on parim viis juba kodus oma mudilases muusikamaailma vastu huvi äratada.
Rännak on toonud sadamasse
Kui Sirje 15 aastat tagasi Kunda Lasteaeda Kelluke tööle asus, ei osanud ta ette kujutada, et jõuab oma tegemistega Tallinnasse. Ta on nende aastate jooksul töötanud edukalt viies erinevas lasteasutuses rühma- ja muusikaõpetajana ning olnud hinnatud kolleegide ja armastatud laste poolt. Elurännak on toonud Sirje eralasteaeda Midrimaailm, mis on hästi armas ja kodune, paljude uute võimalustega töökoht. Sirje tunneb praegu, et on jõudnud nagu sadamasse.
Midrimaailma kolleegid Sirjest
Midrimajas nähakse Sirjet empaatilise ja vastutuleliku inimesena, kes armastab tõeliselt muusikat ja lapsi. Sirje teeb oma tööd suure fanatismiga ning ei rahuldu pelgalt laulu õpetamisega, vaid jõuab igapäevatöö kõrvalt kirjutada laule, anda välja laulikuid ning mängida akordionistide ansamblis.
Sirje tegevused lasteaias on loovad ja mängulised. Muusikaõpetus käib rütmi- ja pillimängude, laulu- ja käemängude, rahvalaulude ja laulumängude kaudu. Sirje mängib erinevaid pille, mida ta ka lastele tutvustab. Tema pilliparki kuuluvad klaver, akordion, suupill, plokkflööt ja ukulele.
Sirje on alati positiivne, sõbralik ning abivalmis. Lapsed ootavad muusikategevusi suure innuga, tahavad tundi minna ja teevad tegevusi rõõmuga kaasa. Sirje on tasakaalukas, järjekindel, mänguline ning tõeliselt pühendunud muusikale, mis loob temast lastele suurepärase eeskuju muusikaarmastuse kujundamisel.
Loe ka neid toredaid postitusi
OLEME KOLINUD 🙂
HEAD KÜLASTAJAD! OLEME BLOGIST ÜLE KOLINUD KINNISTESSE RÜHMAPÕHISTESSE FACEBOOK GRUPPIDESSE. KUI SOOVITE TEADA SAADA MEIE PÕNEVATEST TEGEMISTEST, TULE KÜLLA VÕI LIITU MEIE LASTEAIAGA 🙂
VABARIIGI AASTAPÄEVA TÄHISTAMINE
SÕBRAPÄEV
KKK
Korduma Kippuvad Küsimused
Missuguseid teenuseid pakub eralasteaed Midrimaailm?
Pakume teile väga heal tasemel eralasteaia teenust, laste päevahoiu teenust, laste õhtuhoiu teenust, erinevaid tugiteenuseid lapse arengu toetamiseks, ning laia huviringide valikut.
Kui suured on rühmad?
I sõimerühma suurus on 12 last
II sõimerühma suurus on 15 last
Lasteaiarühmade suurus on maksimaalselt 18 last
Mitu inimest töötab rühmas lastega?
Rühmad töötavad üheõpetaja süsteemiga, st õpetajal on rühmas abiks kaks assistenti.
Kas lasteaed on suvel kollektiivpuhkusel?
Lasteaial on valmisolek töötada aastaringselt.
Missuguseid teenuseid teil veel on?
Pakume teile heal tasemel eralasteaia teenust, erinevaid tugiteenuseid lapse arengu toetamiseks ning huviringide valikut.
Kas teie eralasteaial on olemas tutvumispäeva võimalus?
Peame tutvumispäeva väga oluliseks – nii saame paremini aru Teie ootustest ja lapse tegelikest vajadustest.
Kuidas toimub lasteaiaga harjutamine?
Harjutamise plaani paneb õpetaja kokku lapsevanemaga vestluse põhjal ja seda lapsest lähtuvalt.
Missugused on teie eralasteaia õpetamispõhimõtted?
Õpetuse eesmärgiks on lapse loomuliku huvi toetamine, teadmiste hankimine ning ümbritsevast kogemuste saamine elu, looduse ja ühiskonnanähtuste kohta.Lasteaia õppekava baseerub riiklikul raamõppekaval. Lasteaed on välja töötanud lapse arengut suunava õppekava, mis vastab kaasaegse lapse arengu eeldustele.
Kas laps peab potil käima ja ise sööma?
Antud oskuste puudumine ei ole lasteaeda vastuvõtul takistuseks..
Kuidas toimub puudumiste korral tagasiarvestus?
Puudumiste korral toimub tagasiarvestus ainult toidutasu osas.

ÕPETAJAD
Õpetuspõhimõtted
Meie õpetajad
Kasvatuspõhimõtted
Hariduscoahing
HUVIRINGID
Lastehoid - mudilasklubi
Judo
Õhtuhoid
PRIVAATSUS
KONTAKT
Eralasteaed Midrimaailm
Pargi 16, Nõmme, Tallinn
Direktor:
Marika Sõrmus
+372 5645 8388
Direktori kt.
Maive Skatśkov
+372 52 76 930
powererd by markintel